baner
  

OC Komfort - znacznie więcej niż obowiązkowe ubezpieczenie OC


Obowiązkowe ubezpieczenie OC pokrywa szkody wyrządzone w mieniu (do 1 mln €) i szkody na osobie (do 5 mln €). Należy pamiętać, żeby nie dopuścić (szczególnie przy nabyciu pojazdu) do pojawienia się przerwy w  posiadaniu ubezpieczenia OC.

Jeżeli nabyłeś pojazd, który posiada aktualne ubezpieczenie OC w TUiR WARTA S.A. - skontaktuj się z nami, zrobimy cesję polisy.

Przede wszystkim wygoda

W pakiecie OC Komfort Klient otrzymuje również ubezpieczenie OC Szybka Wypłata (zobacz OWU OC Szybka Wypłata).

  • Jeżeli jesteś poszodowanym w wypadku: niezależnie od tego w jakim towarzystwie jest ubezpieczony sprawca wypadku, nie musisz kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Twój ubezpieczyciel, tj. WARTA, zaoferuje Ci usługę likwidacji szkody w Twoim pojeździe i przejmie na siebie formalności związane z nią związane. Uzyskasz również wsparcie po wypadku. W razie  konieczności, WARTA zorganizuje i pokryje koszt holowania, czy koszt wynajmu pojazdu zastępczego.
  • jeżeli jesteś sprawcą wypadku - konsultant zorganizuje dla Ciebie holowanie pojazdu (do 100km - w ramach Assistance Standard, które jest dodawane do OC). Za niewielką dopłatą (82 zł rocznie) możesz wykupić assistance w wariancie złotym, który oferuje znacznie szerszy wachlarz świadczeń (zobacz zestawienie zakresów assistance).

Proste i tanie ubezpieczenie na wypadek kradzieży

Za jedynie 29 zł rocznie możesz wykupić do OC Komfort, ubezpieczenie Warta Auto Ochrona+. Jest to proste ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę z góry ustalonej kwoty w razie kradzieży samochodu. Ubezpieczenie to działa na terytorium całej  Europy. Ubezpieczenie to jest dedykowane dla posiadaczy starszych samochodów, którzy z reguły wykupują tylko ubezpieczenie OC. Maksymalna wysokość odszkodowania w przypadku kradzieży to 3 tys. złotych (nie więcej jak wartość samochodu w momencie kradzieży). Zobacz OWU Warta Ochrona+.

Zabezpieczenie rodziny - do 250 tys. świadczenia

Do tradycyjnego ubezpieczenia NNW komunikacyjnego, które obejmuje wszystkich pasażerów (na kwotę 100 tys. złotych) można dokupić pakiet NNW Bezpieczna Rodzina. Ubezpieczenie to, za opłatą niewielkiej dodatkowej składki, gwarantuje wysokie wypłaty w razie śmierci kierowcy w nieszczęśliwym wypadku. Ubezpieczenie to jest dedykowane dla wszystkich, którzy chcą za niewielką opłatą zabezpieczyć swoją rodzinę. Składki wynoszą:
  • 29 zł rocznie zapewnia wypłatę bliskim w wysokości 100 tys. zł;
  • 49 zł rocznie zapewnia wypłatę bliskim w wysokości 150 tys. zł. 

Assistance

W cenie OC jest assistance w wariancie standard, które obejmuje koszty holowania po wypadku (do 100km w kraju). Za dodatkową składką 78 zł można poszerzyć assistance do wariantu "złoty", który obejmuje holowanie zarówno w kraju, jak i zagranicą (do 200km). Wyższy wariant assistance umożliwia holowanie nie tylko po wypadku, ale również w razie awarii, braku paliwa, czy innych zdarzeń losowych (zarówno w kraju, jak i zagranicą). Obejmuje również próbę usprawnienia pojazdu w razie awarii (np przepalenia żarówki, przedziurawienia opony itp.), jeżeli do zdarzenia doszło w odległości większej jak 25 km od miejsca zamieszkania. W ramach assistance w wariancie złotym Klient może również skorzystać z pojazdu zastępczego, pod wypadku lub kradzieży pojazdu (do 5 dni).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym zestawieniem zakresów poszczególnych wariantów assistance.

Warta opony - dla tych, którzy nie lubią samodzielnie zmieniać koła w razie przedziurawienia opony

Assitance w wariancie standardowym i złotym warto poszerzyć o ubezpieczenie Warta opony. Ubezpieczenie to, za niewielką dopłatą 9 zł rocznie, obejmuje organizację wymiany koła, w którym została uszkodzona opona (na sprawne koło zapasowe będące na wyposażeniu pojazdu). Jeżeli okaże się, że wymiana koła (kół) nie będzie możliwa na miejscu zdarzenia, ubezpieczenie Warta opony zapewni holowanie pojazdu do najbliższego serwisu. Ubezpieczenie Warta opony działa tylko na terenie Polski.

Warta Auto Szyby

Za niewielką dopłątą (69 zł rocznie) można poszerzyć ubezpieczenie OC o Warta Auto Szyby (WAS). Ubezpieczenie to, z sumą ubezpieczenia 3000 zł, gwarantuje pokrycie kosztów naprawy stłuczonej lub uszkodzonej szyby (np wskutek odprysku kamienia). Dla posiadaczy ubezpieczenia autocasco, zaletą poszerzenia ubezpieczenia o Warta Auto Szyby jest możliwość naprawy szyb bez utraty zniżek na AC. Ochrona obejmuje szybę czołową, boczną i szybę tylną (ochroną nie są objęte szyberdachy). Naprawa lub wymiana szyby jest realizowana w  specjalistycznym warsztacie, z którym współpracuje WARTA (partnerem jest m.in. renomowana firma NordGlass).

Warto kontynuować ubezpieczenie OC 


Przy odnowieniu OC w TUiR WARTA S.A. Klienci korzystają z pakietu lojalnościowego, który obejmuje:
  • ochronę zniżek bez limitu (w przypadku bezszkodowej jazdy w ostatnim roku);
  • podwojenie sumy ubezpieczenia NNW za tę samą składkę;
  • pakiet "praktyczna pomoc" w promocyjnej cenie 29 zł rocznie. Pakiet ten gwarantuje pomoc w razie przedziurawienia opony, czy wypłatę do 3 tys. złotych w razie kradzieży pojazdu.

Jak zgłosić szkodę?

Szkodę można już zgłosić z miejsca wypadku. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z TUiR WARTA S.A. (z Centrum Obsługi Klienta WARTY). Konsultanci pracują cały tydzień, 24 godziny na dobę.

Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji na smartfony (Warta Mobile). Szkodę można również zgłosić on-line. Aplikacja ta - po naciśnięciu przycisku kontaktu z centrum alarmowym - automatycznie wyświetla długość i szerokość geograficzną miejsca zdarzenia. Wystarczy te dane przekazać operatorowi centrum alarmowego, pomoc łatwo dotrze we wskazane miejsce.

Likwidacja szkody "na telefon" - szybka ścieżka likwidacji szkody

Klienci często są zaskoczeni informacją, że mogą otrzymać odszkodowanie na wskazany rachunek bankowy tylko na podstawie rozmowy telefonicznej z TUiR WARTA S.A. Likwidacja szkody w ramach szybkiej ścieżki jest dostępna dla większości  rodzajów ubezpieczeń (szczególnie w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkanowych, czy osobowych). Likwidatorzy WARTY, w oparciu o specjalistyczne programy do oceny kosztów naprawy samochodu, czy usunięcia uszkodzeń w mieszkaniu, mogą ocenić rozmiar szkody na podstawie ustnych informacji przekazanych przez Klienta. Jeżeli likwidacja szkody w oparciu o ustne informacje nie jest możliwa - likwidator może poprosić o przesłanie zdjęć.

Należy jednak pamiętać, że o skierowaniu likwidacji na szybką ściężkę decyduje likwidator przyjmujący szkodę. Może się zdarzyć, że szkoda będzie likwidowana w tradycyjny sposób (tj. poprzez  wysłanie na miejsce rzeczoznawcy).

Zasięg terytorialny ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC daje ochronę w  następujących krajach: Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Lichtenstein, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspa Man, Wyspy Faroe, Wyspy Normandzkie.

Jeżeli planujesz wyjazd do kraju, którego nie ma na tej liście (np na Białoruś, do Rosji, Mołdawii, czy na Ukrainę)  - skontaktuj się nami - wystawimy zieloną kartę do Twojej polisy OC.